,


Canınız yemek istemiyorsa bunları yapabilirsiniz

Hepimiz bir şey yemek istemediğimiz zaman bedenimize ne alacağımızı merak ederiz. Bu genellikle babahları erken saatlerde olur. Stresli bir yaşam tarzı öğlen yemeğini ve hatta akşam yemeğini bile atlamanıza neden olabilir. Gerçekten bir şeyler arzularken başka bir ikilem içine girersiniz ama ne yemek istediğinizi bir türlü çözemezsiniz.

Yüksek stres seviyem ve yüksek tansiyon ve sürekli uyku yoksunluğum sayesinde sonunda beynimi aslında yemek arzuladığına inandırma yönünde kandırdım. Eğer sen de benim gibi kararlıysan birşeyler yemeye, okumaya devam et. Bunlar hep test edilmiştir. İşe yarıyor yani.

Sabahları canınız hiç bir şey yemek istemiyorsa

Canınız yemek istemiyorsa bunları yapabilirsiniz

Çok da erken kalkan birisi değilim, genelde sabah kahvaltısını saat 11 gibi yapıyorum ancak 9’dan 6’ya çalışmam gerektiğinden beri daha erken uyanmam gerekiyor ve bu yüzden de sabah canım hiç bir şey yemek istemiyor. Bu durumda, peynir ve kepekli bir ekmekle birlikte bir fincan siyah çay içiyorum.. Bunun en sağlıklı kahvaltı seçimi olmadığını biliyorum ancak sabahı kahvaltısız geçirmemenin en hızlı yolu da bu benim için.

Öğlen yemeğini yiyemeyecek kadar stres altındaysanız

Canınız yemek istemiyorsa bunları yapabilirsiniz

Stress insanların iştahlarını farklı şekillerde etkiler. Bazı nisanların yemekle hiç bir sorunları olmayıp tıka basa yerken bazılarının da hiç bir şekilde iştahları yoktur. Ben de her iki taraftan özellikler taşıyan ortada bir durumdayım. Stres yüzünden öğlen yemeğini yiyemeyecek gibi hissediyorsanız, bir bardak limon suyu için ya da bir tane potakal yiyin. C vitamini stres seviyenizi düşürürken ruh halinizi de iyileştirecektir. Salatayı atlayın ve bunun yerine bazı sebze dilimleri veya meyve yiyin. Şekersiz çerezler de bir seçenek olabilir.

Akşam canınız bir şey yemek istemiyorsa

Canınız yemek istemiyorsa bunları yapabilirsiniz

Zorlu ve stresli bir günün ardından, tek ihtiyacınız olan şey dinlenmektir. Akşam yemeği düşündüğünüz son şey olabilir ve bir şey yemeniz gerektiğini bilseniz de çok da dolgun hissettirmeyecek “hafif” bir akşam yemeği hazırlamayı başarabilirsiniz.

Akşam yemeği yemek istemediğim zamanlarda, biraz beyaz tereyağı ve bir takım otlar içeren düz beyaz pirinç veya normal patates püresi pişiriyorum. Evet, o kadar sağlıklı değil ama açlığı gideriyor ve daha hızlı bir şekilde uykuya dalmamda bana yardımcı oluyor. İçecek söz konusu olduğunda, meyve suyunu tercih ediyorum, kayısı ve portakal karışımını çok seviyorum. Güzel oluyor, denemenizi tavsiye ediyorum.

Meyveli buzlu içecek ve yulaf ezmesi sevmeme rağmen, stresin zaman zaman iştahımı kontrol etmesine izin verdiğimi itiraf etmeliyim. Açlığın üstesinden gelmesi zor olan yeme bozukluğuna yol açabileceğini biliyorum. Sonunda, yemek yiyecek gibi hissetmediğinizde, bir yemek kitabı açın veya resim içeren bazı yemek tarifleri okuyun, yavaş yavaş bir şeyler yemek istediğinizi fark edeceksiniz.

Kaynak :http://food.amerikanki.com/what-eat-when-not-feel-like-eating/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kilo vermenize yardımcı olacak 7 Diyet Pizza Hilesi

Kilo vermenize yardımcı olacak 7 Diyet Pizza Hilesi

Anksiyete bozukluğunun teşhisi ve tedavisi nasıl yapılır?

Anksiyete bozukluğunun teşhisi ve tedavisi nasıl yapılır?