, ,


IOS 11’de Kontrol Merkezi Nasıl Özelleştirilir?

IOS 11, yeniden tasarlanan bir App Store‘dan tamamen yeni bir yerel ekran kaydedici ve eşdüzeyde ödemeler arasında değişen pek çok yeni değişiklik gerçekleştiriyor. Önemli değişikliklerden biri, şimdi hepsi tek bir sayfada bulunan karoya dayalı yenilenen Kontrol Merkezi’dir.

Yeni Kontrol Merkezi ile ilgili en iyi şey, gereksiniminize dayalı kontroller ekleyip çıkararak onu özelleştirebilmenizdir. Hücresel Veri, Düşük Güç Modu, Ekran Kaydedici, Kronometre ve daha bir çok yeni kontrol de var.

IOS 11’de Kontrol Merkezi‘ni özelleştirme oldukça kolaydır ve Ayarlar uygulamasından yapılabilir. Unutulmaması gereken bir husus, Kontrol Merkezi’ndeki bazı kontrolleri kaldıramaz veya yeniden düzenleyemezsiniz:

  • Uçak modu
  • Kablosuz internet
  • Bluetooth
  • Hücresel veri
  • Ekran Döndürme Kilidi
  • Rahatsız etme
  • Ekran yansıtma

IOS 11'de Kontrol Merkezi Nasıl Özelleştirilir?

Bunlar Denetim Merkezi’nin bozulmadan kalacak ve değiştirilemeyen varsayılan özellikleri. Buna göre, iOS 11’de Kontrol Merkezi’ni nasıl özelleştirebilirsiniz?

IOS 11’de Kontrol Merkezi Nasıl Özelleştirilir?

1. Adım: Ayarlar uygulamasını açın.

2. Adım: Kontrol Merkezi üzerine dokunun.

3. Adım: Buradan Kontrol Merkezi’ni özelleştirebilirsiniz. Üç şey yapılabilir:

Bir kontrol ekleyin: yeni bir kontrol eklemek için ‘Daha Fazla Kontro’ bölümünün altında bulun ve yanındaki + düğmesine dokunun. Kontrol, Kontrol Merkezi’ne eklendiğini belirten ‘Dahil et’ bölümüne taşınacaktır.

Kontrolleri yeniden konumlandırın: Bir kontrol organize etmek için ‘Dahil et’ listesinin altına bakın. Ardından, üzerine dokunup basılı tutun ve yeniden düzenlemek için yukarı veya aşağı doğru sürükleyin.

Bir denetimi kaldırın: ‘Dahil et’ bölümünden, kaldırmak istediğiniz denetimi bulun ve yanındaki kırmızı düğmeye dokunun. Daha sonra onaylamak için Kaldır’a dokunun.

Kontrol Merkezi özelleştirme haricinde, iOS 11, tek elle klavye modu, Siri’ye yazım tipi, yerli ekran kaydedici ve daha birçoğu gibi birçok yeni özellik ile birlikte gelir. IOS 11’in ilk beta’sı Apple Geliştirici Programının bir parçası olan kullanıcılar tarafından kurulabilir. Kayıtlı bir geliştirici olmasanız bile, geliştirici hesabı olmadan iOS 11 beta sürümünü yüklemek için bir geçici çözüm var. Bu beta’nın geliştirme amaçlı olduğunu ve hatalar ve kararlılık sorunları içerebileceğini unutmayın. IOS 11 beta sürümünü kurmaktan kaçınmak ve son yapı bu yılın ilerleyen zamanlarında kamuya açıklanmasını beklemek isteyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kilo Verme İçin Diyet Yaparken Yapılmaması Gereken En Önemli 10 Şey

Kilo Verme İçin Diyet Yaparken Yapılmaması Gereken En Önemli 10 Şey

Bu akıllı telefon kontrollü kağıt uçak bir drona kıyasla çok daha eğlenceli.

Bu akıllı telefon kontrollü kağıt uçak bir drona kıyasla çok daha eğlenceli.